نحوه جلوگیری از به اشتراک گزاری کلمات عبور در وردپرس

به طور پیش فرض یک کاربر وردپرس می تواند به یک حساب کاربری از چندین مکان در همان زمان وارد شود. این ممکن است امنیت سایت شما پایین بیاورد . در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه کاربران را از اشتراک گذرواژه ها در وردپرس با مسدود کردن logins های همزمان جلوگیری کنید .
 
نحوه جلوگیری از به اشتراک گزاری کلمات عبور در وردپرس
 

چگونه وردپرس حساب های کاربر را مدیریت می کند؟

مانند بسیاری از برنامه های کاربردی وب دیگر، وردپرس از کوکی ها برای شناسایی یک کاربر وارد شده استفاده می کند. این کوکی ها شامل گذرواژه شما نیست، فقط نام کاربری شما و یک کلید مخصوص به عنوان مدرکی است که رمز عبور را می دانید.

در حال حاضر اگر به سایت خود از یک مکان عمومی دسترسی پیدا کنید و  دکمه “به یاد داشته باشید” را انتخاب کنید ، پس از آن هر کسی از آن رایانه می تواند به سایت خود وارد شوید زیرا وردپرس اجازه می دهد که همان نام کاربری را از دو مکان مختلف وارد سیستم شوید.

کاربران می توانند به سادگی با دوستان خود رمز عبور خود را به اشتراک بگذارند و از همان اطلاعات ورود به سیستم برای استفاده از محتوای پرداخت شده خود استفاده کنند.

جلوگیری از ورودی های همزمان و اشتراک رمز عبور در وردپرس

نحوه جلوگیری از به اشتراک گزاری کلمات عبور در وردپرس

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه Prevent Concurrent Logins را نصب و فعال کنید . این کار خودکار انجام می شود و تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد.

شما می توانید افزونه را در عمل با ورود به سایت وردپرس خود از دو مرورگر مختلف در رایانه خود یا با استفاده از حالت خصوصی / حالت ناشناس، تست کنید.

هنگامی که شما سعی می کنید به سایت خود وارد شوید با همان نام کاربری و رمز عبور در مرورگر دوم، شما قادر خواهید بود تا با ورود به سیستم موفق شوید. با این حال، افزونه جلسه قدیمی را خاتمه می دهد و با کلیک بر روی هر پیوند در پنجره مرورگر قبلی شما را به صفحه ورود وارد می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن