نحوه جلوگیری از کپی برداری از تصاویر وبسایت در وردپرس

اینترنت پر از تصاویر و ویدیو  است که در سراسر وب جریان دارد، اما با چنین تنوع ای، ابزار مناسب برای محافظت از کپی شدن محتوای شخصی وجود ندارد. اگرچه بسیاری از کشورها قوانین مربوط به حق نسخه برداری مانند مقررات حقوقی بین المللی یا موافقتنامه TRIPS، کنوانسیون برن، موافقتنامه حق نسخه برداری بین المللی دارند؛ اما معمولا کاربران این قوانین را نادیده می گیرند.

حقوق کپی رایت (نسخه برداری)، با این حال، کاملا محافظت نمی شود و در کل فرد کپی برداری از کار های خود را کنترل نمی کند . عکسها در چند ثانیه پس از انتشار آنها کپی شده و به اشتراک گذاشته میشوند. با توجه به این واقعیت ها، تصمیم گرفتم که دو نکته را درباره روش ساده و در عین حال موثر حفاظت از محتوای منحصر به فرد وردپرس و جلو گیری از کپی برداری یا دزدی محتوا بنویسم.

چند  افزونه وردپرسی وجود دارد که بر روی تکنیک های جاوا اسکریپت ساخته شده اند تا از کد منبع صفحه حفاظت کنند و از طریق کلیک راست بر روی تصویر، مانع کپی شوند .

 

نحوه جلوگیری از کپی برداری از تصاویر وبسایت در وردپرس

 

No Right Click Images Plugin

 

ویژگی خوب این افزونه این است که کد تصویر را غیرفعال می کند، که کاربران می توانند به گزینه های دیگری از راست کلیک دسترسی پیدا کنند.

افزونه کاملا رایگان است، این افزونه شامل گزینه “جلوگیری از کشیدن و رها کردن” نیز می باشد. همچنین نویسندگان یک ویژگی خوب را به تنظیمات اضافه کردند، که به کاربران اجازه ورود به سیستم را برای ذخیره تصاویر را نمی دهد .

خوب است بدانید که تصاویر آپلود شده از طریق آپلود کننده رسانه وردپرس در صورت کلیک روی یک پنجره باز می شود. که آنها محافظت نمی شوند.

 

نحوه جلوگیری از کپی برداری از تصاویر وبسایت در وردپرس

 

WP Content Copy Protection & No Right Click

 

این افزونه دارای گزینه های بیشتری از جمله توابع برای غیر فعال کردن و دیگر ترکیبات می باشد که باعث می شود از تصاویر سایت شما محافظت شود .

البته برخی از تکنیک ها با اسکریپت های سمت سرور وجود دارد که می توانید به جای این افزونه ها برای مخفی کردن منبع مستقیم یا URL به تصویر استفاده کنید. که فقط مرورگرها می توانند ببینند چه چیزی را شما می خواهید نمایش دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن