نحوه ایجاد و افزودن کد QR در وردپرس

بازاریابان در حال بحث در مورد اینکه آیا کدهای QR در حال مرگ هستند و یا هنوز هم ارزش برای مدت زمان طولانی است. آمار eMarketer نشان می دهد که 39 درصد از شهروندان آمریکایی بین 18 تا 24 از اسکن QR در مجلات، 38 درصد در پست، 35 درصد در پوسترها و 21 درصد در وب سایت ها استفاده کرده اند. اخیرا یکی از کاربران ما از ما پرسید که آیا ممکن است برای کسب و کار محلی آنها یک کد QR در سایت خود اضافه کنند. در این مقاله ما به شما نحوه تولید و اضافه کردن کد QR در وردپرس را نشان خواهیم داد.

کد QR برای اختصار کد سریع پاسخ یک نوع بارکد ماتریس دو بعدی است. از زمان ورود برنامه های اسکنر بارکد در تلفن های همراه، بسیاری از کدهای QR در وب سایت ها، فروشگاه های مجازی و جوامع آنلاین مورد استفاده قرار گرفته اند. یک کد QR معمولا یک تصویر با پس زمینه سفید و مربع های سیاه و نقاط در یک ظرف مربع شکل است. شرکت ها می توانند از کدهای QR برای ارائه تخفیف های منحصر به فرد، ارائه پیشنهادات ویژه و موارد دیگر استفاده کنند.

اگر می خواهید کدهای QR را در وردپرس اضافه کنید، ابتدا لازم است که افزونه وردپرسی QR Code Generator را نصب و فعال کنید. استفاده از افزونه بسیار ساده است. شما می توانید کد QR را داخل پست یا صفحات خود با استفاده از کد کوتاه مانند این تولید کنید:

 

[qrcode content="Your content goes here" size="150" alt="QrCode" class="qrcode" credit="FALSE"]

 

نحوه ایجاد و افزودن کد QR در وردپرس

 

در کد بالا، محتوای مورد نظر شما در کد QR رمزگذاری می شود در داخل پارامتر محتوا. برای این مثال، از اندازه تصویر 150 پیکسل استفاده کردیم، اما شما می توانید اندازه تصویر QR کد را که می خواهید تعریف کنید. تنظیم پارامتر اعتبار false اطمینان می دهد که لینک وبسایت نویسنده افزونه در کد QR شما گنجانده نشده است.

شما همچنین می توانید از این کوتاه در داخل ویجت متن در نوار کناری استفاده کنید. اگر کد QR در ویجت متن خود پس از استفاده از کد کوتاه ظاهر نشد، پس مطمئن شوید که این خط را در فایل functions.php قالب خود اضافه کرده اید.

 

add_filter(‘widget_text’, ‘do_shortcode’);

 

کدهای QR می تواند به کاربران تلفن همراه اجازه دهد که URL ها را با اسکن QRCode ذخیره کنند. این تصاویر بارکد را می توان برای انتقال اطلاعات در ناحیه پیکسل کمتر استفاده کرد. شما می توانید از QRCodes برای ارائه اطلاعات تماس، شناسه های نمایه اجتماعی، آدرس ها و بسیاری از انواع دیگر استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن