نحوه اجازه دادن به کاربران برای مخفی یا نمایش گذرواژه در وردپرس

آیا آیکون چشم را در قسمت رمز عبور بسیاری از وب سایت ها و برنامه های محبوب دیده اید؟ با کلیک بر روی این آیکون، گذرواژه ای که تایپ می کنید نشان میدهد، اگر شما در دستگاه تلفن همراه هستید با رابط کاربری تایپ که استفاده میکنید، عالی است. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه کاربران را قادر به مخفی کردن یا نشان دادن گذرواژه ها در صفحه ورود وردپرس کنید.


نمایش یا عدم نمایش کلمه عبور در صفحه ورود به وردپرس


رمز عبور یک تمرین معمول در طراحی رابط کاربر برای صفحه نمایش کامپیوتر بود. دلیل آن این بود که افراد دیگر نمی توانند به صفحه شما نگاه کنند و رمز عبور شما را حفظ کنند. با این حال، به تازگی بسیاری از طراحان تجربه کاربر شروع به بحث کرده اند که مخفی کردن رمز عبور غیر ضروری است و باید متوقف شود. یکی از دلایل ایجاد احساسات مردم این است که افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه و رایانه های لوحی است. افرادی که به نفع رمزگشایی رمز عبور هستند، استدلال می کنند که کاربران هنوز مجبور هستند رمز عبور خود را بر روی یک صفحه غیر خصوصی مانند دفاتر، پروژکتورهای صفحه نمایش و یا در فضاهای عمومی شلوغ وارد کنند.
 
پاسخ ساده ای به این بحث این است که کاربران را با گزینه ای برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا آنها می خواهند مخفی رمزهای عبور خود را تایپ کنید. برای ارائه این قابلیت در وبسایت شما وردپرس، اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه وردپرسی hideShowPassword را نصب و فعال کنید. این افزونه خودکار کار می کند و تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد. برای مشاهده کارکرد آن از پنل کاربری سایت خود خارج شده و دوباره به سایت وارد شوید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن