نحوه اضافه کردن، ویرایش یا مخفی کردن منوهای مدیریت وردپرس

آیا تا به حال خاسته اید که یک منوی مدیریت وردپرس را ویرایش کنید؟  یا حتی یک منوی مدیریت سفارشی را در داشبورد وردپرس خود اضافه کنید؟  در این مقاله ما به شما نحوه سفارشی کردن منوهای مدیریت وردپرس را برای کاربران بر اساس نقش و قابلیت های خود را با استفاده از یک رابط کشیدن و رها کردن نشان می دهیم . اگر شما یک وبلاگ چند نویسنده دارید و مهارت های توسعه دهنده برای حذف موارد منو با کد ندارید این می تواند بسیار مفید باشد .

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه وردپرسی Editor Module Editor را نصب و فعال کنید. هنگامی که این افزونه را فعال کرده اید، به تنظیمات »ویرایشگر منو بروید.

 

نحوه اضافه کردن، ویرایش یا مخفی کردن منوهای مدیریت وردپرس

 

در صفحه ویرایشگر منوی شما می توانید به سادگی کشیدن و رها کردن آیتم های منو را اضافه کنید . با کلیک بر روی یک آیتم منو، آیتم های زیر منو در ستون بعدی نمایش داده می شود. اگر بر روی آیتم منوی فرد کلیک کنید، گزینه هایی برای آن مورد خاص خواهید یافت. برای حذف یک مورد منو روی آن کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید، و سپس روی دکمه حذف در بالای صفحه کلیک کنید.


شما می توانید انتخاب کنید که چه کسی منو را با انتخاب قابلیت های مورد نظر ببیند. شما می توانید مشاهده را با نقش کاربر یا توانایی محدود کنید. به عنوان مثال، شما می توانید منوی نظرات را از کاربران با نقش کاربر ویرایشگر پنهان کنید.

 

نحوه اضافه کردن، ویرایش یا مخفی کردن منوهای مدیریت وردپرس

 

برای بازگرداندن منوی مدیریت پیش فرض وردپرس، روی دکمه بارگذاری پیش فرض منو کلیک کرده و تغییرات خود را ذخیره کنید. در موارد اضطراری هنگامی که دسترسی به صفحه تنظیمات افزونه های وردپرس ندارید، می توانید با مراجعه به این URL (جایگزین example.com با نام دامنه خود) به راحتی تنظیمات پیش فرض را بازنشانی کنید:

http://www.example.com/wp-admin/؟reset_admin_menu=1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن