نحوه اضافه کردن جعبه جستجو پیشرفته در وردپرس

اگر در وبسایت با مقدار زیادی محتوا در طبقه بندی های سفارشی و انواع پست ها کار می کنید، باید پیدا کردن محتواها را برای کاربران خود آسان کنید. یک راه برای انجام این کار این است که اجازه دهید کاربران خود را برای جستجوی خود محدود کنند. قبلا ما نشان دادیم که چگونه یک فرم جستجو وردپرس با گزینه های پیشفرض برای انتخاب نوع پست نمایش داده شود. با این حال، لازم است کد را به صورت خود به صورت دستی اضافه کنید. در این مقاله ما به شما نحوه اضافه کردن یک جعبه جستجوی پیشرفته در وردپرس با استفاده از Facetious را نشان خواهیم داد.
 
نحوه اضافه کردن جعبه جستجو پیشرفته در وردپرس
 
 
اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه وردپرسی Facetious را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن، افزونه ویجت جستجو پیشرفته را در ظاهر »ابزارکها اضافه می کند. ویجت جستجوی حرفه ای را به نوار کناری یا هر منطقه دیگر ویجت خود بکشید و رها کنید.
 
نحوه اضافه کردن جعبه جستجو پیشرفته در وردپرس
 

این افزونه به شما اجازه می دهد تا انتخاب کنید کدام طبقه بندی ها و نوع پست ها را به عنوان فیلد برای معیارهای جستجو قرار دهید. شما حتی می توانید جستجو را به یک نوع خاص پست مانند پست، صفحه یا رسانه محدود کنید. این افزونه همچنین از یک ساختار سفارشی permalink برای صفحه نتایج جستجو استفاده می کند که به افزونه اجازه می دهد تا با افزونه های وردپرسی ذخیره سازی مانند WP Super Cache و W3 Total Cache کار خوبی داشته باشد.

در حالی که به کاربران اجازه می دهد دسته ها، برچسب ها و سایر گزینه ها را برای محدود کردن نتایج جستجو، انتخاب کنند، این گزینه هنوز از قابلیت جستجوی داخلی ساخته شده در وردپرس استفاده می کند. اکثر مردم موافقند که این بهترین گزینه نیست. به همین دلیل ما نوشتیم که چگونه Google Custom Search را در وردپرس اضافه کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن