مبارزه با کپی رایت محتوای وب سایت وردپرس

کپی رایت محتوای وب سایت وردپرس

کپی رایت محتوای وب سایت وردپرس، مساله خوشایندی نیست، زیرا باعث ایجاد خسارت به کسانی می شود که عمر و سرمایه خود را صرف تولید این محتوا کرده اند. در این پست با یکی دیگر از ترفند های وردپرس با عنوان مبارزه با کپی رایت محتوای وب سایت وردپرس در خدمت شما هستیم.
در ابتدا خوب است بدانید که قوانین کپی رایت جهانی است و در تمامی دنیا قابل اجرا است. قانون سرقت تصاویر و کپی رایت در دنیا این است: فقط آفریننده اثر به صورت خودکار صاحب حق کپی رایت کار خلاقانه ی خود می شود !!!
کپی رایت محتوای قابل مشاهده ممنوع است که این موارد شامل: تصاویر ، متن ، فیلم ها و … می باشند، و تصاویر متن های وب سایت ها در اغلب اوقات به راحتی قابل کپی کردن می باشد که انجام این کار غیر قانونی می باشد !!!
اگر وب سایت شما کمی شناخته شده باشد، بدون شک مردم  سعی می کنند، مطالب آن را در وب سایت خود بدون اجازه شما استفاده کنند.  یکی از بزرگترین مشکلات hot-linking به عکس ها است، که پهنای باند سرور شما را تضعیف میکنند.

راه حل:
برای محافظت از کپی رایت محتوای وب سایت وردپرس و امنیت وردپرس، به سادگی کد زیر را در فایل htaccess  وارد کنید. مثل همیشه، فراموش نکنید که قبل از اصلاح فایل htaccess از آن پشتیبان بگیرید.

RewriteEngine On
#Replace ?mysite.com/ with your blog url
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(.+.)?mysite.com/ [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
#Replace /images/nohotlink.jpg with your "don't hotlink" image url
RewriteRule .*.(jpe?g|gif|bmp|png)$ /images/nohotlink.jpg [L]

هنگامی که فایل را ذخیره کرده اید، تنها وب سایت شما قادر به لینک به تصاویر است، به بیانی دیگر هیچ کس نمی تواند به تصاویر شما لینک دهد، این امر می تواند بسیار پیچیده و وقت گیر باشد. وب سایت های دیگر به صورت خودکار عکس nohotlink.jpg را نمایش می دهند. توجه داشته باشید که شما همچنین می توانید یک تصویر غیرموجود مشخص کنید که برای وب سایت هایی که سعی می کنند به عکس شما لینک دهند،  یک فضای خالی نمایش داده  شود.

توضیح کد:
با استفاده از این کد، اولین چیزی که ما انجام داده ایم بررسی ارجاع است تا ببینیم آدرس وبلاگ ما خالی نیست. اگر آن را ندارد و فایل فرمت  JPG، GIF، BMP  و یا PNG دارد،  تصویر nohotlink  به جای آن نمایش داده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن