نمایش محتوا فقط برای اعضا در وردپرس

نمایش محتوا فقط برای اعضا در وردپرس

مشکل
همانطور که می دانید، وردپرس این امکان را برای شما فراهم می کند که به هر کاربری که می خواهید اجازه ورود به وبلاگ خود و ایجاد اکانت دهید. اگر شما می خواهید کاربران ثبت نام شده وبلاگ خود را افزایش دهید و یا اینکه کاربران موجود را راضی نگه دارید، چرا برخی از محتوا را فقط برای آنها خصوصی حفظ نمی کنید؟ در این مطلب شما را ترفند های انجام آن آشنا می کنیم.

راه حل
برای رسیدن به “نمایش محتوا فقط برای اعضا در وردپرس” باید از یک کد کوتاه استفاده کنید. اولین قدم برای ایجاد آن، این است که فایل  functions.php خود را باز کنید و کد زیر را در آن وارد نمایید.

function member_check_shortcode($atts, $content = null) {
  if (is_user_logged_in() && !is_null($content) && !is_feed()) {
    return $content;
  } else {
    return 'Sorry, this part is only available to our members. Click here to become a member!';
}
add_shortcode('member', 'member_check_shortcode');

به محض این که کد بالا را اضافه کردید، شما می توانید متن زیر را به پست های خود برای ایجاد یک بخش و یا یک متن (یا هر محتوای دیگری) اضافه کنید که در آن صورت تنها برای کاربران ثبت نام شده یا همان اعضا نمایش داده خواهد شد.

[member]
This text will be displayed only to registered users.
[/member]

حال کاربران ثبت نام شده متن موجود در کد کوتاه را مشاهده می کنند، در حالی که کاربران مهمان پیغام دیگری که از آنها می پرسد قصد ثبت نام دارند، مشاهده می کنند.

توضیح کد:
اولین چیزی که ما انجام داده ایم ایجاد یک تابع به نام member_check_shortcode است. که چک می کند که آیا کاربر ثبت نام شده، وارد سایت شده است. اگر وارد شده باشد، سپس متن موجود در داخل [member] نمایش داده می شود. در غیر این صورت، پیام موجود در خط 5 نشان داده شده می شود.

اگر شما می خواهید با کدهای کوتاه وردپرس بیشتری آشنا شوید به دسته نکات و ترفند های وردپرس ما مراجعه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن