RankBrain سیستم رتبه بندی جدید گوگل

RankBrain سیستم رتبه بندی جدید گوگلدر این پست با یکی دیگر از نکات سئو وردپرس با عنوان RankBrain سیستم رتبه بندی جدید گوگل در خدمت شما هستیم.
گوگل اعلام کرده است که RankBrain به شماره سه سیگنال رتبه بندی در دوره کوتاه زمانی تبدیل شده است. اما پرسش های بسیاری در مورد آن وجود دارد. بر خلاف دیگر سیگنال های رتبه بندی (بیش از 200 از آنها)، RankBrain به احتمال زیاد یک سیگنال مستقیم نشان نمی دهد. در عوض، از روشی استفاده می کند که گوگل پرسش ها را درک کند و از طریق آن جستجو کند. رنک برین ایستا نیست و با توجه به درک خود به طور مداوم در حال بهبود و پالایش است. علاوه بر این، بر خلاف دیگر سیگنال های رتبه بندی RankBrain  کاملا مستقل است و قادر است بدون دخالت انسان کار کند.
اما به خاطر داشته باشید که این سیستم یادگیری ماشین هنوز استفاده اش محدود است. این سیستم در درجه اول به منظور کمک به کاربران با پرسش های منحصر به فرد ساخته شده است. اگر در حال حاضر پیشنهادات معتبر در دسترس باشند، RankBrain تداخل ایجاد نمی کند. شاید به همین دلیل است که تنها در موقعیت سه رتبه بندی اهمیت سیگنال می آید.  RankBrain همچنین در پرس و جوهای طولانی، کلمات کلیدی مبهم و زبان عامیانه کمک می کند. سیستم زمانی که اطلاعات کافی برای یک پرسش وجود دارد دخالت نمی کند.
  رنک برین می تواند کل جهان سئو را تغییر دهد.

RankBrain چگونه کار می کند؟

RankBrain کلمات را در یک بردارجاسازی می کند، پس از آن می تواند آنها را به درستی استفاده کند. در ابتدا همه بردارها را که شامل تمام کلمات معنایی مرتبط هستند (که به سیستم ایجاد روابط کمک می کند)، در فضای مجازی قرار می کند. در اینجا یک مثال خوب است:

rank-brain-how-it-works

به منظورتشخیص وزن کلمات، رنک برین ارتباط بین آنها را درک می کند.  برخی از این کلمات کلیدی معنایی نزدیک تاثیر بیشتر در پرس و جو خواهد داشت، در حالی که کلمات دیگر ممکن است تاثیر کمتری داشته باشند. اهمیت یک کلمه کلیدی بر اساس فاصله آن از کلمه اصلی مشخص می شود. کلمات کلیدی که دور از کلمه کلیدی اصلی هستند اهمیت کمتری درپرس و جو دارند در حالی که کلماتی که نزدیک به آن هستند، اهمیت بیشتری دارند. بر این اساس، RankBrain به محتواهای متفاوت اولویت می دهد.

1 دیدگاه دربارهٔ «RankBrain سیستم رتبه بندی جدید گوگل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن