جلوگیری از وردپرس برای تولید چند اندازه تصویر بندانگشتی

به طور پیش فرض، وردپرس سه اندازه از هر تصویری که شما آپلود می کنید تولید می کند. قالب وردپرس و افزونه وردپرس می تواند اندازه های تصویری بیشتری تولید کنند که به راحتی می تواند تعداد بین 5 تا 10 را افزایش دهد. اگر شما مقدار زیادی از محتوای مبتنی بر تصویر را در سایت خود داشته باشید، پس از چند لحظه ممکن است فضای ذخیره سازی و حجم فایل پشتیبان افزایش یابد. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که جلوگیری از وردپرس برای تولید چند اندازه تصویر بندانگشتی چگونه است.

چرا و چه وقت جلوگیری از وردپرس برای تولید چند اندازه تصویر بندانگشتی مناسب است؟

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که اندازه پیش فرض تصویر برای وب سایت شما مضر نیست.
اندازه تصویر اضافی در طول فرآیند آپلود تولید و ذخیره می شود، بنابراین به هیچ وجه بر بازدیدکنندگان وب تاثیر نمی گذارد. اگر با دست زدن به تصاویر یا ارسال ریز عکس ها مشکل دارید، پس به جای تعویض آنها، می توانید نحوه ی حل برخی مسائل رایج را بیاموزید.
دیده شده است برخی از کاربران ممکن است بخواهند از وردپرس برای تولید اندازه تصاویر جلوگیری کنند. برای مثال، اگر شما هزاران تصویر داشته باشید، نسخه های این تصاویر می تواند اندازه های پشتیبان خود را بسیار بزرگ کند. همچنین برای افزونه وردپرس پشتیبان گیر، که زمان زیادی برای آماده سازی و پشتیبان گیری صرف می کند، درد سر خواهد شد. در نهایت، اگر نیازی به استفاده از برخی از اندازه های موجود در دسترس نبینید، پس از آن آنها را غیرفعال کنید.

پیشنهاد می شود: نمایش تصویر پیشفرض دلخواه برای غیبت بند انگشتی ها در وردپرس

جلوگیری از وردپرس برای تولید چند اندازه تصویر بندانگشتی

ابتدا باید بدانید که چگونه تعداد نسخه های یک تصویر آپلود شده توسط وردپرس ایجاد می شود. به طور پیش فرض وردپرس سه اندازه تصویر را برای بند انگشتی، متوسط و بزرگ تولید می کند. به غیر از این اندازه تصویر، قالب وردپرس شما همچنین ممکن است اندازه تصویر خود را برای ریز عکس ها و… داشته باشد.
شما باید با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به هاست خود متصل شوید تا چندین نسخه از یک تصویر سایت وردپرسی خود را ایجاد کنید.
با آپلود یک تصویر به سایت خود از ناحیه مدیریت وردپرس خود، شروع کنید. بعد، با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP به هاست خود وصل شوید یا از مدیر فایل cPanel استفاده کنید. حالا به / wp-content / uploads / directory بروید. فایل تصویری که آپلود می کنید در دایرکتوری سال و ماه ذخیره می شود. هنگامی که شما در دایرکتوری هستید، تمام تصاویری که توسط وردپرس ایجاد شده است را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که می توانید در تصویر بالا مشاهده کنید، نسخه ی نمایشی وردپرس ما 5 کپی از هر تصویر را تولید می کند. سه تصویر از این تصاویر به صورت پیشفرض وردپرس هستند که تصویر کوچک، متوسط و بزرگ هستند. دو اندازه دیگر توسط قالب وردپرس یا افزونه وردپرس ایجاد می شود.
شما می توانید با مراجعه به تنظیمات » رسانه در بخش مدیریت، وردپرس را از تولید اندازه تصاویر پیش فرض متوقف کنید. در اینجا شما اندازه تصاویر پیش فرض را که وردپرس از پیش تعریف شده دارد خواهید دید. شما باید این اندازه ها را به 0 تنظیم کنید که باعث جلوگیری از ایجاد اندازه تصاویر پیش فرض وردپرس هنگام آپلود یک تصویر جدید می شود.

توجه داشته باشد از این اندازه ها در هیچ جای قالب وردپرس استفاده نکرده باشید، وگرنه دیگر نمایش داده نمی شوند.

2 دیدگاه دربارهٔ «جلوگیری از وردپرس برای تولید چند اندازه تصویر بندانگشتی»

  1. اگر جلوی تولید عکس ها رو بگیرم در نمایش عکس ها تو ستون کناری و… مشکلی پیش نمیاد؟

    1. نه مشکلی خاصی پیش نمیاد. با اینکار حجم کمتری از فضای هاست مصرف خواهد شد. ولی در بعضی از صفحات بجای تصویر کوچکتر تصویر اصلی که سایز بزرگتری دارد بارگذاری خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن