نحوه اضافه کردن متن قابل تغییر برای بازدید کنندگان

آیا دکمه ی اندازه فونت را در برخی از سایت های محبوب دیده اید؟ هدف از این دکمه ها، ارائه یک راه ساده تر برای بازدیدکنندگان با کم بینایی برای تنظیم اندازه فونت بدون شکستن طرح وب سایت است. حتی اگر شما می توانید با استفاده از کلیدهای CTRL و + ساخته شده در قابلیت زوم از مرورگر استفاده کنید، اندازه هر عنصر در صفحه نه فقط متن را افزایش می دهد. در این مقاله ما به شما نحوه اضافه کردن متن resizeable برای بازدیدکنندگان سایت در وردپرس را نشان خواهیم داد.
 
اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه وردپرسی Accessibility Widget را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی،به بخش تنظیمات افزونه برین .
 
نحوه اضافه کردن متن قابل تغییر برای بازدید کنندگان
 
 

شما می توانید یک عنوان را برای ویجت وارد کنید. بعدا شما باید انتخاب کنید که کدام عناصر HTML یا کلاس CSS توسط ویجت تحت تاثیر قرار گیرد. گزینه های پیش فرض بادی، پاراگراف، آیتم های لیست و سلول های جدول است. این گزینه ها باید برای اکثر وب سایت ها کار کند.

ویجت اجازه می دهد تا تا چهار گزینه تغییر اندازه. گزینه های پیش فرض 90٪، 100٪، 110٪ و 120٪ هستند. شما می توانید اندازه فونت را در اینجا افزایش یا کاهش دهید. آخرین تنظیمات ویجت متن کنترل است. این متن کاربران خواهد دید. معمولا برای نشان دادن گزینه تغییر اندازه فونت، از حرف A استفاده می شود. پس از اتمام کار، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.

اکنون می توانید از وبسایت خود دیدن کنید تا ویجت را در عمل مشاهده کنید. این چگونه ویجت در وب سایت شما ظاهر می شود:

 
نحوه اضافه کردن متن قابل تغییر برای بازدید کنندگان
 
اگر احساس می کنید که متن کنترلی قابل توجه نیست، می توانید آن را با استفاده از CSS تغییر دهید. برای مثال، این کد CSS را در شیوه شیء خود اضافه کنید:
 
.widget_accesstxt a {
border: 2px solid #000;
padding: 2px;
font-weight: bold;
}
 
این CSS حاشیه ای را در اطراف متن کنترل اضافه می کند،.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن