اضافه کردن ساید بارهای متعدد در وردپرس

اضافه کردن ساید بارهای متعدد در وردپرس

در این مطلب با یکی دیگر از ترفندهای طراحی سایت وردپرس با عنوان اضافه کردن ساید بارهای متعدد در وردپرس در خدمت شما هستیم برای آشنایی با این روش تا پایان مطلب با پارس تمز باشید

مشکل

ساید بارها عالی هستند زیرا آنها اجازه می دهند بسیاری از اطلاعات مفید را نمایش دهید، مانند پست های مرتبط، اطلاعات نویسنده، یک رول وبلاگ، 125 × 125 پیکسل فضای تبلیغات و غیره. اما ساید بارها می توانند به سرعت، بسیار شلوغ شوند و کاربران ممکن است برای پیدا کردن آنچه که دنبال آن هستند، به فشار بیفتند. بنابراین، چه چیزی در مورد داشتن ساید بارهای متعدد در دسترس است؟ و همچنین از مناسب ترین چیزها برای نمایش پست ها چه می باشد؟

راه حل

برای اضافه کردن ساید بارهای متعدد در وردپرس و اعمال این هک، فایل sidebar.php  وردپرس خود را کپی کنید و آن را با اطلاعاتی که می خواهید ظاهر شود پر کرده و در نهایت فایل را با اسم sidebar-whatever.php سیو نمایید.

به محض این که این کار و انجام دادید، فایل single.php * خود را باز کرده و تابع ()get_sidebar را پیدا کنید.

 

<?php get_sidebar(); ?>

 

و آن را با کد زیر جایگزین نمایید.

<?php $sidebar = get_post_meta($post->ID, "sidebar", true);
get_sidebar($sidebar);
?>

 

حالا وقتی که شما یک پست می نویسید، یک فیلد سفارشی با اسم sidebar ایجاد کنید. مقدار آن را  نام ساید باری که می خواهید نشان داده شود قرار بدهید. برای مثال، اگر مقدار آن درست باشد، وردپرس به طور خودکار sidebar-right.php به عنوان ساید بار نشان می دهد.

اگر هیچ فیلد sidebar سفارشی پیدا نکرد وردپرس به طور خودکار ساید بار پیشفرض را شامل می شود.

همین کار را می توان با فایل page.php انجام داد.

توضیح کد

این ترفند وردپرس کاملا ساده است. اولین چیزی که دنبالش هستیم یک فیلد سفارشی به نام sidebar و مقدار آن به عنوان یک متغیر است. پس از آن، متغیر به عنوان یک پارامتر برای تابع ()get_sidebar وردپرس استفاده می شود، که به ما اجازه می دهد یک فایل خاص به عنوان یک ساید بار مشخص کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن