فایل robots.txt چیست و از آن چه استفاده ای می شود؟

فایل robots.txt چیستدر این پست با یکی دیگر از نکات وردپرس در خدمت شما هستیم، امیدواریم با بهره گیری از این نکات وب سایت وردپرس خود را ارتقا دهید.
فایل robots.txt یک فایل متنی است که بر روی سرور شما قرار دارد و شامل قوانینی برای index وب سایت شما و یک ابزار برای ارتباط مستقیم با موتورهای جستجو است.
در واقع، فایل می گوید که گوگل به چه بخش هایی از سایت شما اجازه ایندکس می دهد و چه بخش هایی باید کنار گذاشته شوند. اسپایدرهای موتور جستجو برای ایندکس گذاری وب سایت شما فایل robots.txt را بررسی می کنند.
با این حال، چرا همیشه گوگل به شما می گوید که برای خزیدن چیزی در سایت شما نیست؟ آیا این از دیدگاه seo مضر نیست؟ در واقع دلایل بسیاری وجود دارد زمانی که گوگل به شما می گوید، چیزی برای خزیدن در سایت شما وجود ندارد.
همپنین یکی از رایج ترین استفاده ها از فایل robots.txt این است که یک وب سایت را که هنوز در مرحله توسعه است، در نتایج جستجو نشان نمی دهد.

آیا داشتن یک فایل robots.txt ضرورت دارد؟

آیا شما حتما باید یک فایل robots.txt داشته باشید؟ نه، وب سایت وردپرس شما توسط موتورهای جستجو حتی بدون آن فایل در حال حاضر index می شود.
در واقع، وردپرس به خودی خود شامل فایل مجازی robots.txt است، اما به شما توصیه می کنیم یک فایل robots.txt داشته باشید، عدم استفاده از فایل robots.txt موجب می شود که شما نتوانید از تمام پهنای باند خود استفاده کنید که در نتیجه با خطای صفحه 404 روبه رو می شوید که این امر تاثیر منفی در سئو وب سایت شما دارد.
یکی از چیزهایی که شما باید از آن آگاه باشید، این است که پیروی نکردن از robots.txt قابل اجرا نخواهد بود، زیرا این فایل به رسمیت شناخته شده و مورد احترام موتورهای جستجوی بزرگ است، اما خزنده های مخرب و خزنده های جستجو با کیفیت پایین ممکن است آن را به طور کامل نادیده بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن