تغییر محدودیت کاراکتر وردپرس در بخش دیدگاه ها

فعال بودن بخش دیدگاه ها در وردپرس کاربران را برای فعال کردن در سایت و همچنین ایجاد حس همکاری تشویق می کند. با این حال ممکن است متوجه شوید که نظرات زیر یک سطح مشخص یا بالاتر از یک طول مشخص بسیار مفید نیستند. در این مقاله ما به شما نحوه تغییر محدودیت کاراکتر وردپرس در بخش دیدگاه ها را نشان می دهیم، بنابراین می توانید حداقل و حداکثر کاراکتر مجاز نظر را برای سایت وردپرس خود تنظیم کنید.

چرا اعمال تغییر محدودیت کاراکتر وردپرس در بخش دیدگاه ها

تجربه در مورد بحث و گفتگوی آنلاین نشان داده است که بیشتر نظرات مفید بیش از 60 کاراکتر و کمتر از 5000 کاراکتر دارند.
وقتی یک فرد یک نظر را یک کلمه می نویسد، معمولا خیلی مفید نیست. در اغلب موارد، این کار اسپم است زیرا نویسنده به سادگی سعی دارد یک لینک backlink از سایت شما کسب کند.
با این حال زمانی که یک شخص یک نظر بیش از 5000 کاراکتر را می نویسد، معمولا یک نقد بلند بالاست که در اکثر موارد مربوط به آن مقاله خاص نیست.
با تنظیم ضوابط محدودیت نظر در وردپرس، می توانید کیفیت نظرات خود را بهبود ببخشید.

دو روش برای محدود کردن طول نظر در وردپرس وجود دارد. روش اول نیاز به نصب افزونه وردپرس دارد. روش دوم از یک کد ساده استفاده می کند که می توانید به سایت خود اضافه کنید.

روش 1: محدود کردن طول دیدگاه ها با استفاده از افزونه

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که  افزونه رایگان وردپرس Control Length Length را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، به بخش تنظیمات » Control Comment Length برای پیکربندی تنظیمات این  افزونه وردپرس بروید.

شما می توانید حداقل و حداکثر تعداد کاراکترهایی را که می توانید داشته باشید، تنظیم کنید. توصیه می کنیم از 60 برای حداقل و 5000 برای حداکثر تعداد کاراکتر استفاده کنید.
شما همچنین می توانید در صورت وجود نظرات بسیار کوتاه یا بیش از حد طولانی، پیام هایی را که برای کاربران اضافه کنید. این  افزونه وردپرس تنها این پیام ها را به زبان آلمانی ارائه می دهد. شما می توانید آن را با پیام خودتان جایگزین کنید.

روش 2: محدود کردن طول نظر با استفاده از کد قطعه

روش دوم برای کاربرانی است که با استفاده از کد مشکلی ندارند. ما یک هوک وردپرس preprocess_comment اضافه خواهیم کرد. این فیلتر قبل از اینکه وردپرس موجب تغییر در هر نظر در پایگاه داده و یا هر پیش پردازش دیگر بر روی نظرات ارسال شده اجرا شود، اجرا می شود. ما از آن برای بررسی طول نظر استفاده خواهیم کرد. در صورت وجود نظرات بسیار کوتاه یا بیش از حد طولانی، یک پیام خطا را نشان می دهیم. قطعه کد زیر را در functions.php خود اعمال کنید.

add_filter( 'preprocess_comment', 'dst_preprocess_comment' );
 
function dst_preprocess_comment($comment) {
  if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 5000 ) {
    wp_die('دیدگاه شما طولانی است. حداکثر کارکتر برای یک دیدگاه 5000 می باشد');
  }
if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {
    wp_die('دیدگاه شما کوتاه است. حداقل کارکتر برای یک دیدگاه 60 می باشد');
  }
  return $comment;
}

امیدواریم توانسته باشیم در این آموزش به شما نحوه تغییر محدودیت کاراکتر وردپرس در بخش دیدگاه ها را آموزش داده باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن