نحوه انتقال ربات ها به لیست سیاه در وردپرس چگونه انجام می شود؟

نحوه انتقال ربات ها به لیست سیاه در وردپرس

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی دیگر از نکات و ترفند های وردپرس آشنا نماییم و آن نحوه انتقال ربات ها به لیست سیاه می باشد که امروزه دردسرهای زیادی را در طراحی سایت ایجاد می کنند، پس تا پایان مطلب با پارس تمز باشید.

قبل از وارد شدن به بحث اصلی شما را با مفهوم اسپم آشنا می کنیم.

اسپم کلاً به موارد ناخواسته و مزاحم اطلاق می شود. مواردی همچون تبلیغات، شایعه و… که خاطر شما را مکدر کند اسپم هستند.. یکی از مشهورترین انواع اسپم هرزنامه است اما اسپم می‌تواند شامل اسپم در پیام‌رسان‌ها، اسپم در گروه‌های خبری یوزنت، اسپم در بخش نظرات وبلاگ ها و صفحات ویکی و فروم‌های خبری و غیره هم بشود. اهداف متفاوتی برای به وجود آمدن اسپم وجود دارد، امروزه اسپم‌ها به طور عمده با هدف‌های تجاری منتشر می‌شوند ولی اسپم‌های غیرتجاری با هدف‌های دیگری نیز وجود دارند. ایمیل و دیگر شکل‌های اسپم کردن، برای اهداف دیگری غیر از اعلانات و آگهی‌ها مانند موارد سیاسی یا مذهبی نیز به‌ کار رفته‌اند.

آیا تا به حال متوجه شده اید که روبات های اسپم 10 بار در روز پست های آزاردهنده به وبلاگ شما ارسال می کنند؟ متاسفانه ربات های بسیاری هستند که تبلیغاتی بوده یا دارای محتوای نامناسب بوده و یا حتی صرفا جهت خرابکاری ساخته شده اند. البته باید توجه داشت که  این ربات ها قادر به هک کردن یا سرقت اطلاعات به صورت مستقیم نیستند و صرفا می توانند با ارسال اسپم یا مطالب نامناسب موجب آزار و اذیت شوند. برای اینکه با نحوه انتقال ربات ها به لیست سیاه آشنا شوید مراحل زیر را دنبال کنید.

برای آشنایی با نکات و ترفندهای آن در ابتدا کد زیر را در فایلی که در root نصب وردپرس قرار دارد وارد کنید، همیشه  قبل از ویرایش از فایل htaccess. پشتیبان گیری کنید همچنین، فراموش نکنید که برای تغییر آدرس IP 123.456.789 ممنوعیت دارید.

<LIMIT GET POST PUT>
order allow,deny
allow from all
deny from 123.456.789
</LIMIT>

توضیح کد:
آپاچی قدرتمند است و به راحتی می تواند مانع ورود مردم و رباتها به وب سایتتان شود. با استفاده از این کد، ما به آپاچی می گوییم که هر کسی مجاز به بازدید از وبلاگ ما نیست، جز شخصی با آدرس آی پی 123.456.789
برای ممنوعیت بیشتر مردم، به سادگی خط 4 این کد را در یک خط جدید تکرار کنید، با استفاده از یک IP آدرس جدید. همان طور که در زیر نشان داده شده است:

<LIMIT GET POST PUT>
order allow,deny
allow from alldeny from 123.456.789
deny from 93.121.788
deny from 223.956.789
deny from 128.456.780
</LIMIT>

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن