نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام

تلگرام چیست؟

تلگرام یک برنامه پیام رسانی معتبر در جهان است. آن را به عنوان WhatsApp فکر کنید، فقط باز، امن، و خصوصی است.

تلگرام به شما اجازه می دهد با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. تمام پیام های فرستاده شده توسط تلگرام می تواند به راحتی حذف و یا ویرایش شود.

شما می توانید فایل ها را به اندازه 1.5 گیگابایت ارسال کنید. مهمتر از همه، آن برای همیشه بدون تبلیغات و هزینه است.

تلگرام به شما امکان می دهد گروه ها را که جوامع کوچکی هستند را ایجاد کنید و به آنها بپیوندید،. شما می توانید گروه های عمومی یا خصوصی ایجاد کنید.

شما می توانید کانال هایی را ایجاد کنید که می توانید پیام ها را به هر کسی که به کانال شما وارد می شود ارسال کنید.

 

در تلگرام علاوه بر گروه و کانال  هر کس می تواند یک ربات را ایجاد کند و آنها را توسعه دهد .

مهمترین ویژگی تلگرام  API آن است که به هر کسی اجازه می دهد برنامه های خود را با تلگرام ادغام کند. در حال حاضر صدها وبسایت برای تلگرام  وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. 

 
 

چرا شما باید از تلگرام در وردپرس استفاده کنید؟


تلگرام یک برنامه ارتباطی است و ویژگی های کاربردی آن باعث محبوبیت تلگرام شده است .

اگر شما تیم کوچکی هستید که روی سایت وردپرسی خود کار می کنید و یا مدیریت می کنید، پس تلگرام یک انتخاب ایده آل برای ابزار ارتباطی شما است.شما می توانید اعلان ها را از سایت وردپرسی خود به گروه کاربران تلگرام خود ارسال کنید.

 

ادغام تلگرام با وردپرس

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه وردپرسی Telegram for WP نصب و فعال کنید.

پس از فعال شدن افزونه ، یک آیتم منو جدید با برچسب ‘TWP Settings’ در نوار مدیریت وردپرس اضافه خواهد شد. با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات افزونه می برد.

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 
 

همانطور که می بینید، برای اتصال تلگرام به وردپرس به Telegram API نیاز دارد. بسته به جایی که می خواهید اعلان را در تلگرام ارسال کنید، روش های مختلفی برای ایجاد برچسب های API برای چت، گروه و کانال های مختلف وجود دارد.

با دانلود و نصب نرم افزار تلگرام بر روی دستگاه خود، شروع کنید. اگر قبلا آن را نصب نکرده اید، به سادگی به صفحه برنامه های تلگرام بروید تا برنامه را برای سیستم عامل خود دانلود و نصب کنید.

 

نحوه ارسال اعلان های وردپرس به تلگرام

 

با این افزونه ، می توانید ایمیل های اعلان وردپرس خود را به طور مستقیم در برنامه Telegram خود دریافت کنید. در اینجا این است که چگونه می توانید این را تنظیم کنید.

ابتدا باید یک چت جدید با notifcaster_bot در تلگرام ایجاد کنید. به سادگی روی جعبه جستجو در برنامه کلیک کنید و سپس notifcaster_bot را تایپ کنید. تلگرام به شما مشخصات ربات را نشان می دهد، با کلیک بر روی آن یک پنجره گپ را باز می کنید.

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 
 

در پنجره گپ، شما باید یک کلید API برای تولید / token ایجاد کنید. ربات notifcaster یک برای براحتی این کار را برای شما انجام می دهد .

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 
شما باید کوکی API را کپی کنید و آن را در فیلد شناسه API در تنظیمات افزونه وردپرسی قرار دهید. پس از آن شما می توانید پیام های تست را با کلیک بر روی دکمه ارسال در حال حاضر ارسال کنید.
 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 

شما در حال حاضر یک پیام تست از ربات notificaster در تلگرام دریافت خواهید کرد.

اگر همه چیز به خوبی کار کرد، اکنون می توانید بر روی دکمه Save changes در پایین صفحه کلیک کنید تا تنظیمات خود را ذخیره کنید.

شما در حال حاضر به طور مستقیم در تلگرام اطلاعیه ها را از وردپرس دریافت خواهید کرد.

 همچنین می توانید اعلان های وردپرس را به گروهی از کاربران با استفاده از تلگرام ارسال کنید. برای اولین بار شما باید یک گروه جدید در تلگرام  ایجاد کنید و از کاربرانی که میخواهید در گروه عضو شوید، دعوت کنید.

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 

هنگامی که گروه را ایجاد کرده اید، وقت آن است که notifcaster_bot را به گروه خود دعوت کنید.

روی نام گروه خود در بالای صفحه کلیک کنید. این شما را به تنظیمات گروه می برد. شما باید بر روی اضافه کردن اعضا کلیک کنید و سپس notifcaster_bot را به گروه خود اضافه کنید.

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 
notifcaster_bot اکنون یک کلید API جدید در پنجره چت خود ایجاد می کند. این کلید API با g: prefix آغاز می شود. به سادگی این کلید api را در تنظیمات افزونه وردپرسی کپی کنید و تنظیمات خود را ذخیره کنید . شما در حال حاضر اعلان وردپرس را در گروه تلگرام دریافت خواهید کرد.

 

ارسال پست های وردپرس به کانال تلگرام

کانال های تلگرام اتاق های گفتگو هستند که می توانند خصوصی یا عمومی باشند. به عنوان یک صاحب سایت، می توانید از کانال تلگرام برای بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید،


بیایید ببینیم چگونه یک کانال تلگرام ایجاد کنیم و پست های وردپرس به کانال تلگرام شما را چگونه ارسال کنیم .

اولا شما باید کانال خود را ایجاد کنید. به سادگی بر روی آیکون اضافه کردن کلیک کنید و کانال جدید را انتخاب کنید.

نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 

از شما خواسته می شود نام و توضیحات برای کانال خود را اضافه کنید. شما همچنین می توانید یک URL کوتاه را انتخاب کنید. شما و کاربرانتان می توانید این نشانی اینترنتی را برای دعوت دیگر کاربران به کانال استفاده کنید.

پس از ایجاد کانال خود، همچنین باید یک ربات تلگرام ایجاد کنید. نگران نباشید، برای ایجاد یک ربات در تلگرام نیازی به نوشتن هیچ کدی نیست.

یک گپ مخفی جدید با botfather باز کنید . در پنجره چت تایپ / newbot و botfather یک ربات جدید برای شما ایجاد خواهند کرد. از شما خواسته می شود نام و نام کاربری برای ربات خود را انتخاب کنید و سپس یک کلید API به شما نشان می دهد.

به کانال تلگرام خود بروید و برای دسترسی به تنظیمات کانال، روی نام کانال در بالای صفحه کلیک کنید. در صفحه تنظیمات، باید روی Administrators کلیک کنید.

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 
این به شما لیست مدیران کانال شما را نشان خواهد داد. شما باید بر روی افزودن مدیر کلیک کنید و سپس نام کاربری ربات را که قبلا ایجاد کرده اید را تایپ کنید. حالا شما می توانید ربات را به عنوان یک مدیر به کانال خود اضافه کنید. سپس این کد API  را در وبسایت خود قرار دهید .
 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 

نام کاربری کانال خود را با علامت @ اضافه کنید نام کاربری کانال شما همان نامی است که در URL کوتاه کانال استفاده کردید.

بر روی دکمه ارسال اکنون کلیک کنید و افزونه یک پیام تست را به کانال شما ارسال می کند. فراموش نکنید که دکمه Save Change را کلیک کنید تا تنظیمات خود ذخیره شود.

 اکنون شما می توانید پست ها را مستقیما از سایت وردپرس خود به کانال تلگرام خود ارسال کنید. در صفحه ویرایشگر پست، گزینه هایی برای انتخاب نحوه ارسال پست به کانال تلگرام خود وجود دارند .

 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام
 
وقتی پست خود را منتشر میکنید یا به روزرسانی میکنید، افزونه با استفاده از این تنظیمات پیامی به کانال تلگرام شما ارسال میکند.
 
نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام

1 دیدگاه دربارهٔ «نحوه وصل وبسایت وردپرسی خود به تلگرام»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن