نحوه بهبود و افزایش خوانایی نوشته ها در وردپرس

افزونه های وردپرس زیادی وجود دارد که می توانید برای اضافه کردن خوانایی در پست های وردپرس استفاده کنید.

اگر شما از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید، پس این برای شما یک امتیاز است . Yoast SEO همراه با ابزار تجزیه و تحلیل محتوا ساخته شده است. این ابزار قابلیت خواندن محتوای شما را بررسی می کند و پیشنهادات را ارائه می دهد.

نحوه بهبود و افزایش خوانایی نوشته ها در وردپرس

 

بعضی از شما ممکن است از Yoast SEO استفاده نکنند و از افزونه های وردپرسی دیگری استفاده کنند. در اینجا نحوه اضافه کردن بخش تجزیه و تحلیل خواندن جداگانه برای پست های شما را اموزش می دهیم .

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه Word FD Word را نصب و فعال کنید. این افزونه تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد.

به سادگی یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. شما بخش تجزیه و تحلیل نوشته زیر ویرایشگر پست را پیدا خواهید کرد.

 
نحوه بهبود و افزایش خوانایی نوشته ها در وردپرس
 

این بخش تجزیه و تحلیل نوشتار نمره قابل خواندن محتوای شما را با استفاده از آزمونهای خواندن Fog، Kincaid و Flesch نشان می دهد.

 

بخش تجزیه و تحلیل نوشتار معمولا تعداد کلمات در هر پاراگراف و کل هجا را در نظر می گیرند. برای همین بهتر است از مطالب خود در پر پاراگراف همراه با تصویر استفاده شود .

نکاتی درباره بهبود قابلیت خواندن سایت شما

ابزار تجزیه و تحلیل خواندن یک راه عالی برای بهبود محتوای شما است. با این حال، می توانید برای بهبود قابلیت خواندن سایت خود، بیشتر تلاش کنید.

اولین چیزی که باید بدانید این است که کاربران همیشه تمام مقاله را مطالعه نمی کنند. آنها اطلاعات را اسکن می کنند تا مطالب جالب را پیدا کنند.

شما باید واژه های دشوار را با واژه های رایج تر و آسان تر جایگزین کنید . واژگان دشوار برای خواندن صفحات شما سخت تر است.

تایپوگرافی نقش مهمی در بهبود خوانایی دارد. اگر متن شما خیلی کوچک و دشوار است برای خواندن، این بدیهی است که تجربه کاربر در سایت شما تاثیر می گذارد. حتی اگر محتوای شما به خوبی نوشته شده باشد، خواندن آن سخت خواهد بود.

اگر از وب سایت خود از فونت های گوگل استفاده می کنید بهتر است از یک یا دو فونت در سراسر صفحه خود استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن