پیدا کردن و جایگزینی متن وردپرس در پایگاه داده با یک کلیک

کآیا شما دنبال جست و جوی گسترده و جایگزینی در وردپرس هستید؟ یا این که می خواهید یک متن، URL یا یک تصویر خاص را پیدا کنید و جایگزین کنید، به راحتی می توانید با استفاده از یک افزونه وردپرس جست و جو و جایگزین یا جست و جو در SQL به سادگی انجام دهید. در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا با نحوه پیدا کردن و جایگزینی متن وردپرس در پایگاه داده با یک کلیک آشنا شوید.

چه زمانی ممکن است نیاز به پیدا کردن و جایگزینی در پایگاه داده وردپرس باشیم؟

بیایید فرض کنیم شما یک متن خاص یا URL را به تعدادی پست خود اضافه کرده اید. شما نمی دانید در کدام پست این متن را اضافه کرده اید، اما شما می دانید که تعداد زیادی از آنها وجود دارد.
اکنون می توانید سایت خود را به صورت دستی جست و جو کنید و هر یک پست را یک به یک را ویرایش کنید. این کار شما زمان کافی و ممکن است زیاد نیاز داشته باشد و احتمالا بعضی از مطالب را از دست بدهید.
با استفاده از یک فرمان برای پیدا کردن و جایگزینی به طور خودکار، همان کار را می توان انجام دهید، اما خیلی سریع و کارآمدتر.
به هر حال، یک مشکل وجود دارد. اگر اشتباه کردید، نمی توانید آن را لغو کنید. هنگامی که متن را جایگزین می کنید، متن اولیه کاملا از بین می رود. شما باید متن مورد نظر خود را با دقت تایپ کنید و متنی را که می خواهید جایگزین کنید.
بعد از این توضیحات، بیایید ببینیم که شما چگونه به راحتی می توانید متن را در پایگاه داده وردپرس خود پیدا و جایگزین نمایید.

دقت کنید: از آن جایی که جایگزین کردن یک عبارت در دیتابیس باعث از دست رفتن آن عبارت می شود لذا پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع پیدا کردن و جایگزینی عبارت مورد نظر، از پایگاه داده خود بک آپ تهیه بفرمایید.

پیدا کردن و جایگزینی عبارت مورد نظر با افزونه

اگر شما با کد آشنا نیستید و نمی خواهید یک جست و جوی سفارشی SQL بنویسید، پس آسان تر است افزونه وردپرس مخصوص این کار را به نام Better Search Replace نصب و فعال نمایید.

پیدا کردن و جایگزینی متن وردپرس در پایگاه داده با یک کلیک

این افزونه وردپرس به شما کمک می کند تا از طریق پیشخوان وردپرس به جست و جو و جایگزینی عبارت مورد نظر بپردازید.

پیدا کردن و جایگزینی عبارت مورد نظر با phpMyAdmin

شما همچنین می توانید از طریق کنترل پنل هاست خورد نیز اقدام به جایگزین کردن عبارت مورد نظر خود کنید. برای این کار وارد کنترل پنل هاست خود شوید سپس به بخش PhpMyAdmin رجوع نمایید.

پیدا کردن و جایگزینی متن وردپرس در پایگاه داده با یک کلیک

بعد از ورود به این بخش از لیست تب های بالا بر روی SQL کلیک نمایید تا بتوانید دستور خود را جهت پیدا کردن و جایگزینی متن مورد نظر وارد نمایید.

پیدا کردن و جایگزینی متن وردپرس در پایگاه داده با یک کلیک

دستور کلی به این شکل است.

update TABLE_NAME set FIELD_NAME =
replace(FIELD_NAME, 'عبارت مورد جستجو', 'عبارت جایگزین مورد نظر'); 

حال به فرض می خواهیم محتوای بخش مطالب را پیدا و جایگزین کنیم.

update wp_posts set post_content =
replace(FIELD_NAME, 'عبارت مورد جستجو', 'عبارت جایگزین مورد نظر'); 

و در نهایت بر روی Go کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن