آموزش ایجاد پست سفارشی در وردپرس

آموزش ایجاد پست سفارشی در وردپرس

در این پست با یکی دیگر از ترفند های وردپرس با عنوان آموزش ایجاد پست سفارشی در وردپرس در خدمت شما هستیم.

ابتدا ببینیم پست سفارشی چیست؟
نوع پست ها (Post Types) یک اصطلاح برای اشاره به انواع مختلف محتوا در وردپرس است. در سال ۲۰۰۳ در ابتدا وردپرس به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی راه اندازی شد. پست تایپ یک واژه مشترک وبلاگ نویسی است که با وردپرس اجین شده و آن را به یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) قوی تبدیل کرده است. نوع پست سفارشی توانسته است وردپرس را به سمت یک سیستم مدیریت محتوای واقعی حرکت دهد، زیرا حالا دیگر به سایت های مختلفی مانند سایت های املاک, نمونه کار , بانک اطلاعاتی فیلم ها و … این قدرت را می دهد تا بتوانند از وردپرس برای مدیریت محتوای سایت خود استفاده کنند.

برای ایجاد Post Types پس از نصب و فعال کردن پلاگین، در قسمت Dashboard، بر روی Add New Custom Post Type کلیک کنید، سپس فرم را پر کنید.شما می توانید آیکون های سفارشی برای پست خود استفاده کنید تا آن را از پست های عادی متمایز سازید. اطمینان حاصل کنید که slug هیچ حروف بزرگ و یا نقطه گذاری “-” را در نوارکناری شامل نمی شود.  همچنین می توانید موقعیت پست سفارشی تان را در نوار کناری منوی داشبورد انتخاب نمایید. موقعیتی که انتخاب می کنید به خودی خود هیچ تاثیری واقعی در پست سفارشی ندارد، ولی اگر آن را بلافاصله بعد از پست های عادی قراردهید،  پیدا کردنش راحت تر است.

بسیاری از فیلدهای دیگر نیاز به تغییر ندارد، اما باید آنها را نگاه کنید تا با تمام گزینه ها آشنا شوید و مطمئن شوید همه چیز مطابق با همان چیزی است که می خواهید. در این مرحله روی SavePost Type کلیک کنید. حال پست سفارشی شما در سمت چپ منوی مدیریت اصلی قابل مشاهده است. این پست سفارشی مانند پست های وردپرس عادی عمل خواهد کرد، اما به طور کامل از آنها جدا است.
هنگامی که پست سفارشی ایجاد می کنید، نیاز به اضافه کردن برخی از فیلدهای سفارشی دارید، برای این کار از بخش Toolseet قسمت Post Fields روی دکمه آبی Add New Group button کلیک کنید، سپس نام گروه را وارد کنید، آن را ذخیره کنید، و روی Add New Field کلیک کنید.

آموزش ایجاد پست سفارشی در وردپرس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن