اضافه کردن یک کاربر ادمین با استفاده از FTP در وردپرس چگونه است؟

 

اضافه کردن یک کاربر ادمین با استفاده از FTP در وردپرس چگونه است؟

بلاک شدن از طرف مدیرت وردپرس یکی از بدترین اتفاقات می باشد، به همین دلیل ما به شما نشان می دهیم که اضافه کردن یک کاربر ادمین با استفاده از FTP در وردپرس چگونه است؟ اخیرا یکی از کاربرا امکان اضافه کردن یک کاربر ادمین با استفاده از FTP در وردپرس پرسیده بود؟! به همین دلیل در این مقاله ما شما را با نکات و ترفند های وردپرس در انجام این کار آشنا می کنیم.

چرا ممکن است شما به اضافه کردن مدیریت کاربر با استفاده از FTP نیاز داشته باشید؟

گاهی اوقات ممکن است نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را در یک سایت وردپرس فراموش کرده و نتوانید به بخش مدیریت وارد شوید.
یکی از راه های انجام این کار اضافه کردن یک کاربر admin به پایگاه داده وردپرس با استفاده از MySQL است. اما ممکن است شما قادر به اتصال به phpMyAdmin نباشید یا نخواهید کوئری هایMySQL  را به طور مستقیم اجرا کنید.

یا اینکه برخی از هکرها ممکن است سایت شما را هک و حساب کاربری admin را حذف کنند. در این صورت، با اضافه کردن یک کاربر admin با استفاده از FTP می توانید به سرعت دسترسی تان را به بخش مدیریت وردپرس بازگردانی کنید.
با این حال، بیایید ببینید که چگونه می توانید با استفاده از دسترسی به FTP به راحتی کاربر admin در وردپرس اضافه کنید.

طریقه اضافه کردن یک کاربر ادمین با استفاده از FTP در وردپرس

اولین چیزی که شما نیاز دارید یک سرویس کلاینت FTP است. اگر شما برای اولین بار ازFTP استفاده می کنید، می توانید راهنمایی هایی که در مورد نحوه استفاده از FTP برای آپلود فایل ها در وردپرس در سایت های مختلف وجود دارد را ببینید.
اگر یک بار به سایت وردپرس خود متصل شده باشید، شما نیاز دارید فایل functions.php را در قالب وردپرس خود قرار دهید. محل قرار گیری آن در یک مکان شبیه به این می باشد:
/yoursite.com/wp-content/themes/your-current-theme/functions.php
بر روی فایل functions.php راست کلیک کرده سپس دانلود را انتخاب کنید. فایل functions.php سرویس گیرنده FTP شما در کامپیوترتان دانلود خواهد شد.

اضافه کردن یک کاربر ادمین با استفاده از FTP

فایل دانلود شده را بر روی کامپیوتر خود با استفاده از یک ویرایشگر متنی ساده مانند Notepad باز کنید. حالا شما نیاز به اضافه کردن این کد در پایین فایل دارید.

01 function wpb_admin_account(){
02 $user = 'Username';
03 $pass = 'Password';
04 $email = 'email@domain.com';
05 if ( !username_exists( $user ) && !email_exists( $email ) ) {
06 $user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
07 $user = new WP_User( $user_id );
08 $user->set_role( 'administrator' );
09 } }
10 add_action('init','wpb_admin_account');

فراموش نکنید که جای نام کاربری، رمز عبور و email@domain.com را با نام کاربری، رمز عبور، و email@domain.com خودتان جایگزین کنید. مرحله بعدی، ذخیره فایل و سپس آپلود آن به وب سایت خود با استفاده از سرویس گیرنده FTP می باشد.

شما هم اکنون می توانید بخش لاگین سایت وردپرس خود را ببینید و وارد شوید با اکانت کاربری که ایجاد کرده اید.

هنگامی که شما به سایت وردپرس خود را وارد شدید، فایل functions.php را ویرایش کرده و کدی که اضافه کرده اید را حذف کنید. با حذف کد در واقع شما کاربری را که اضافه کرده اید پاک نخواهید کرد، و شما همیشه می توانید کاربران و نویسندگان جدید به سایت وردپرس خود را اضافه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن